.comment-link {margin-left:.6em;}

بر ما چه گذشت

همه چيز از همه جا و البته خاطرات جوانی ـ عليرضا تمدن

Monday, November 22, 2004

ما سربازان وطن

ليست حاميان حرکت اعتراضی درباره اقدام اخير موسسه نشنال ژئوگرافی در تحريف اسامی ايرانی و ساختن معادل های عربی برای آنها.

لگوماهی
فقط و فقط از عبارت arabian gulf برای دادن لینک استفاده کنید. یعنی حتی از کارهایی مثل این صفحه رو لگو ماهی درست کرده و یا check out this page و یا This Gulf Doesn't Exist و به طور کلی هر چیز دیگری به جز arabian gulf برای لینک دادن به صفحه ی مربوط استفاده نکنید. میدونم خیلی آسون میشه آدم یادش بره و از چیزهای دیگه استفاده کنه. ولی مواظب باشید.

سردبير: خودم
خلیج عربی بخورد توی سرشان. بر اساس ایمیلی که گرفته‌ام نشنال جئوگرافیک در نقشه‌ی تازه‌اش گندهای دیگری هم زده است که البته بعضی‌هایش زیاد معقول نیست. ولی اصل ایمیل را با همان لحنش پروپاگانداییش می‌آورم: ...

خورشيدخانوم
اما پيشنهادی که لگو فيش داده اينه که بمباران گوگلی کنيم که هر کس تو گوگل جستجو کرد “خليج عربی” اولين صفحه ای که ببينه اين صفحه باشه که توش نوشته "خليج عربی وجود نداره و خليج فارس رو جستجو کنين"! اگه زياد لينک بديم اونوقت درجه اين لينک بالا می ره تو گوگل و ممکنه اون بالاهای جستجو بياد.

پينکفلويديش
لطفا بعدش هم برین در گوگل وبلاگ‌تون رو ثبت کنین در این آدرس: http://www.google.com/addurl.html
ماجرا اینه که وقتی این لینک‌ زیاد باز بشه در گوگل رتبه‌اش بالاتر می‌ره و اگر کسی جداً این رو تو گوگل جستجو کنه اون صفحه‌ی کذایی می‌آد بالا. اگر سوالی داشتین از پندار یا بقیه که این‌کار رو کردن بپرسین. بدویین اگه این دادخواست رو هم امضا نکردین زودتر دست به کار بشین، این عرب‌ها رو ول کنیم همه چیزمون رو به زورِ پول به اسم خودشون درمی‌آرن.

فانوس
لوگو ماهی ایده خوبی برای ایجاد یک بمب گوگلی ارایه کرده و این صفحه را به همین منظور ایجاد کرده است. دوستان وبلاگ نویس اگر به این صفحه در وبلاگ خودشون با عنوان خليج العربي (با ي عربی) و یا Arabian Gulf لینک دهند هر کس در گوگل این دو لغت رو سرچ کنه به این صفحه خواهد رسید (به شرط اینکه دوستان زیادی شرکت کنند). نکته اینکه باید عنوان لینک حتما یکی از این دو لغت باشد که نتیجه معکوس نداشته باشد.
مطالب دیگر در این رابطه را در لینکدونی ببینید.

ترزا
The Gulf You Are Looking For Does Not Exist. Try Persian Gulf

The Days of Our Lives
نتيجه يه سری جستجوی ساده (البته با احتساب درصدی تقريب برای اعدادی که ميبينيد) نشون ميده که در مجموع ۱۶۸۰۰۰۰۰ سايت از يکی از دو عبارت "persian gulf" يا "arabian gulf" يا هردو استفاده کردن. از اين تعداد ۲۱۹۰۰۰ وب سايت فقط از اسم "arabian gulf" برای اين نامگذاری استفاده کردن. اين در حاليه که ۱۶۰۰۰۰۰ سايت فقط از اسم "persian gulf" برای اين نامگذاری استفاده کردن. در آخر اينکه فقط ۲۵۰۰۰ سايت از هر دو اسم به طور همزمان استفاده کردن. حالا بريم سراغ جبر: ...

ققنوس
سر مي‌نهيم به بي كرانگي يك آغاز كه ما در لحظه شروع يك حماسه ايم، ما تازه خورشيد خليج فارس را در مي‌يابيم؛ ايراني‌ترين بامدادهاي آن را مي‌فهميم.
ما ايمان داريم خليج هميشگي فارس براي هميشه خليج فارس ناميده شده نه arabian gulf و يا هر نام بي مسماي ديگري ،چون تنها خليج فارس بر او برازنده است
اي وارثانِ پاکي،من آخرين نگاهم،بر آسمانِ آبي اين خاک،و خليج هميشگي فارس خواهد بود.

سرزمین آفتاب
یه گوشه وبلاگتون بنویسید Arabian Gulf و لیکش بدید به این آدرس: http://legofish.com/arabian_gulf.htm - اینجوری موتورهای جستجوگر رو بمباران کنید. توجه به محتوای صفحه داشته باشید. این یک صفحه error معمولی نیست.

آشپزباشی
من دارم فکر می‌کنم اين ايده را دیگر در چه مواردی مي شود بکار برد. خودمانیم اما این نشنال جئوگرافی هم چُرت بسياري از جمله خودم را پاره کرد ها !

تراوشات یک ذهن مشوش
سلام.بالاخره فشار وبلاگ ها بر روی موسسه national gepgraphy نتيجه داد و رييس گروه تدوين کنندگان اطلس های اين موسسه مجبور به پاسخگويی در زمينه اين مسئله شد .هر چند جواب قانع کننده ای نداد اما تا همين جا هم خيلی خوب پيش رفته.جالب اينجاست که تازه بعد از گذشت يک هفته از اين موضوع مقامات رسمی ايران اون هم در سطح معاون وزير ارشاد هم به اين مسئله اعتراض کردن و اعلام کردن که تا زمانی که اين موسسه اشتباه خودش رو تصحيح نکنه از ورود خبرنگاران اونها به ايران و همينطور فروش محصولاتشان جلوگيری می کنن.(اصل خبر در reuters , globe and mail).

یک کرمانشاهی
سر این قضیه‌ی خلیج فارس و اینکه نقشه‌ی نشنال جئوگرافیک تو پرانتز خلیج عربی هم نوشته به نظر من تا حالا نسبتا قوی عمل کردیم. یه حرکت عمومی بزرگ بین کاربران اینترنت ایرانی شروع شد و سر و صدای زیادی هم کرده تا حالا. الان هم که ایران رسما از ورود خبرنگاران و فروش نشریات نشنال جئوگرافیک در ایران تا زمان درست کردن این موضوع جلوگیری کرده...

خلیج همیشه فارس نقشه‌ای با نام خلیح فارس، این نقشه توسط Emanuel Bowen بین سال‌های 1744 تا 1752 تهیه شده...
خلیج فارس،از دوران باستان، فارس نام داشته است 46 سال پیش در روز 13 مرداد ماه سال 1337 ایران به دلیل تغییر نام خلیج فارس به خلیج عربی از سوی عراق و برخی ديگر از كشورهای عرب و انگليس اعتراض خود را به دولت جدید عراق به رهبری قاسم که با یک کودتای نظامی بر سر کار آمده بود و تمايل به حرکت‌های آزادی‌خواهانه مصر به رهبری جمال‌عبدالناصر داشت، اعلام کرد

شرح
در همين راستا اقداماتي انجام شده که حضور همه ما ايرانيان جامعه سايبر را طلب مي کند. اولين اقدام جمع آوري امضاي الکترونيک است. اينجا را کليک کنيد و به جمع معترضين بپيونديد. البته چند وقتي ست که امضاي الکترونيکي کمي تا قسمتي بچه بازي شده و براي هر اتفاق نه چندان مهمي امضا جمع آوري مي شود. اما خوب هنوز هم با همه اين استفاده هاي نا به جا و بي مطالعه؛ امضاي الکترونيک اگر حجم وسيعي داشته باشد مي تواند در ايجاد موج و جريان موثر واقع شود.

پريشان بلاگ
به نظرِ من اگر نگرانيم، بايد اول نگرانِ از دست دادنِ جزاير سه‌گانه باشيم و اهميتِ استراتژيکِ آن‌ها در کنترلِ رفت‌وآمدهای خليجِ فارس/عربی. اگر هم می‌خواهيم در موردِ نام آن آب‌ها های‌وهوی کنيم اميدوارم اقلآ خودمان بدانيم که زيربنای اين های‌وهوی کشک است. مثلِ سياست‌مدارانمان که قاعدتآ می‌دانند نصفِ بيشترِ حرف‌هايشان کشک است ولی به‌ هر حال بايد حرف‌های کشک را هم بزنند.
پ.ن. از همه‌ی اين حرف‌ها گذشته، به سفارشِ پندار می‌توانيد توی وب‌لاگتان با کلماتِ Arabian Gulf به صفحه‌ای که لينک داده‌ام بلينکيد تا بلکه به زورِ بمبِ گوگلی هم که شده همه‌مان قدری خودارضايیِ ملی‌گرايانه بکنيم.

از امروز
دوستان وبلاگ نویس اگر به این صفحه در وبلاگشان با عنوان خليج العربي (با ي عربی) و ياArabian Gulf لینک دهند هر کس در گوگل این دو کلمه را جستجو کند اين صفحه را خواهد ديد.

آچار فرانسه
عربها روشو رو زياد کردن . . . شما هم به نهضت اعتراض به arabian gulf به پيونديد! . . .

یک قطره
یکی دو روز به دلایلی حالم گرفته بود که مثل همیشه با" سلف اندرزی " بهتر شدم و حوصله کردم که برم پتیشن مربوط به خلیج فارس رو امضا کنم . خیلی تعجب کردم هم از تعداد زیاد امضا کنند گان و هم از سرعت افزایش اون .!! من توی ان دو دقیقه ای که اسم خودم و فامیلها را وارد میکردم پنج تا پنج تا فاصله می افتاد و تعداد زیاد میشد . خدا را شکر که اینقدر مردم نسبت به این پتیشن مسوولیت احساس کردند . من هم مثل بقیه دوستان به کلمه خلیج فارس لینک میدم تا پدر هر چی خلیج عربه بسوزه :)

در راه زندگی
سپید و سخره و دریا و هامون
ارس زاینده رود اروند کارون
وطن یعنی سرای ترک با فارس
وطن یعنی خلیج تا ابد فارس

علی قدیمی
گندی که نشنال جئوگرافیک زده به همان پرانتز جلوی خلیج فارس خلاصه نمی‌شود، دیشب در اخبار شنیدم و امروز هم در وبلاگ حسین درخشان خواندم:

۱- عنوان خليج فارس را در يک پرانتز خليج عرب آورده است.
۲- سه جزيره هميشه ايراني تنب بزرگ و کوچک و ابو موسي را در پرانتز اشغال شده توسط ايران آورده است.
۳- درياي هميشه مازندران را با عنوان کاسپين آورده است.
۴- اروند رود را با عنوان شط العرب آورده است.
۵- مرواريد خليج فارس را با نام عربي قيس به جاي کيش آورده است.
۶- جزيره لاوان را با نام شيخ شعيب آورده است.

ساده‌تر از آب
متاسفانه هميشه دولتهايي كه به زور دولت شده‌اند به دنبال اين هستند كه دولت بودنشان را به نحوي ثابت بكنند.
امريكا از اسرائيل حمايت مي‌كند. بي‌چون و چرا و بي‌قيد و شرط... چرايش را خودشان هم شايد ندانند، ولي اين حمايت وجود دارد.
و جمهوري اسلامي ايران كشوري به نام اسرائيل را قبول ندارد. پس آمريكايي‌ها هم مي‌توانند خليجي به نام فارس را قبول نداشته‌باشند. دروغ كه حناق نيست!

هنوز
arabian gulf

یادداشت‌های فرهنگ
همه با هم علیه خليج العربي

پرگلک
arabian gulf

یک محسن
سوم اين ايده جالب که برای کور کردن سرچ‌های اينترنتی خيلی خوبه. شما کلمات و لينک‌های زير رو در وبلاگتون بنويسيد و پست کنيد. اگه کسی هر جای دنيا به جای خليج فارس برای خليج عربی جستجو کرد به صفحه باحالی می‌رسه که بهش خيلی مودبانه می‌گه برو گم‌شو احمق! البته به اين زبان:...

ایگناسیو
لینکدونی

عاليجناب ايکس
این بمباران گوگلی هم فکر جالبیه. یه لینک به Arabian gulf Arabian gulf و خليج العربي بدین تا رتبهء جستجوی این دوعبارت توی گوگل به این دو آدرس حسابی بالا بره و یه کم حال این اعراب *** و عرب پرست‌های *** گرفته بشه!

‌آليوس ماکسيموس
زشیر شتر خوردن و سوسمار / عرب را به جایی رسیده است کار
که تاج کیانی کند آرزو/ تفو بر تو ای چرخ گردون تفو!
این هم صفحه عربی برای خليج العربي ساخته‌اند (حتما از ي عربی استفاده کنید). متن صفحه رو بخونید خیلی جالبه! این هم برای کسانی که به زبان عربی در گوگل جستجو خواهند کرد.

فانوس - پارسا صائبى
وقتى اول انقلاب جناب مهندس غرضى لمپن و دوستانشان نام ميادين شناخته شده نفت و گاز فلات قاره را در خليج فارس از اردشير و سيروس به سلمان و ابوذر و بلال و غير ذالک تغيير دادند بايد فکر اين روز را مى کردند که روزى رسانه هاى پول گرفته از لابى عربها تا جزيره لاوان پيش بيايند و اين جزيره نفتى و صد درصد ايرانى را که آشکارا در محدوده سى مايلى ساحل خودى قرار دارد، شيخ شعيب بنامند! اين عربها از پررويى روى دست حاکمان ما بلند شده اند...

ِيک بار ديگر
این بمباران گوگلی ایدهء لوگو ماهیه، اینجا می توانید در مورد بمباران گوگلی بیشتر بخوانید.

بی سپر ترین از عشق
تلاش شومی برای تغيير نام خليج هميشگی فارس به خليج عربی اغاز شده است.از حکومتی که بنيانگزارش هندی الاصل و رييس قوه قضاييه اش عراقی است نمی توان انتظار دفاع از منافع هزاران ساله ايران را داشت پس بر ما ايرانيان است که بکوشيم تلاش کفتارهای جنوب خليج فارس که بيشه را از شير ايران خالی میپندارند همچون روياهای سردار قادسيه نقش بر اب شود.امضای اين اعتراضنامه حداقل کاريست که ميتوان انجام داد...

هفت خان امير
در اعتراض به نشريه NG در رابطه با Arabian Gulf خواهش ميكنم شما هم چند دقيقه از وقتتون رو براي اين كار صرف كنين, باور كنين جاي دوري نميره و موفقيتش براي همه ارزش داره.

زمين لرزه در شهر تاريخی بم۲
GulfArabian Gulf خليج خليج عربي
اگر کسی منظور از اين واژه­ های نامأنوس بالايي را متوجه نشد به لینکهای زير سر بزند...

دست نوشته های کامیار
لطفا همين الان دست به کار بشيد و لينک خليج العربي را در يک جای وبلاگتون کار کنيد.

سرگردون
بمب‌های گوگلی به چند دسته تقسيم می‌شوند:
1- بمب‌های شوخی يا Humor Bombs: همان طور که از نامش پيداست اين بمب‌ها برای شوخی و طنز ايجاد می‌شوند و هدف آن شوخی با فرد، شرکت يا هر چيز ديگر است.
2- بمب‌های شخصی يا Ego Bombs: بمباران گوگل با نام افراد. در اين مورد با جستجوی افراد بر اساس نام يک فرد، صفحه شخصی وی رتبه اول را کسب می‌کند.
3- بمب‌های پولی يا Money Bombs: در اين مورد فرد با ارائه پول به موتورهای جستجو صفحه مورد نظر خود را در رتبه اول قرار می‌دهد. اين کار با مساله تبليغات در موتورهای جستجو متفاوت است.
4- بمب‌های دادگستر يا Justice Bombs: در اين حالت انگيزه‌های متعددی از قبيل کمک به يک فرد، اعتراض و يا هر انگيزه مشابهی برای ساخت بمب گوگلی وجود دارد.
...

عنکبوت سياه
به منظور اخذ نمودن حال این عرب ها که به ضرب دلار نفتی می خوان اسم خلیج عربی رو به جای اسم 3000 ساله ی خلیج فارس قالب کنن لطف کنید ...

ناظم

تبـــرمـــرد
نکته اي که از ظهر ( زمان تقريبي شروع حرکت ) تا الان ذهن منو مشغول کرده احتمال حرکت متقابل عربهاست . يعني احتمال داره عربها هم وقتي چنين حرکتي رو ببينن (یعنی لینک دادن ما به arabian gulf ) براي تلافي همين کار رو با کلمه prsian gulf انجام بدن ...

چاپ اول
یادش بخیر ، نمره‌ی درس جغرافی‌ام بین 17 تا 19 بود . یادم می‌آید فقط یک بار بیست شدم ! خلیجی که در نقشه‌ی ایران و جهان می‌دیدم همیشه « خلیج فارس » بود . اتفاقن یادم است که یک‌بار سوال امتحان این بود که پنج جزیره‌ی « خلیج فارس » را نام ببرید . عرب‌هایی که فکر می‌کنند همه چیز را می‌توانند با پول حل کنند ، خیلی از فارس بودن این خلیج می‌سوزند . شاید در تاریخ نخوانده‌اند که خودشان هم روزی جزو سرزمین فارس بودند...

کلانتر
اين يک حرکت و يا حس ضد عربی نيست، اين حمايت از هويت ايرانی است.

احسان

سایه
پدر من در جواني از اعضاي حزب پان ايرانيسم بود. من با افکار و کتابهاي وطن پرستانه او بزرگ شدم. تا چند سال پيش مطمئن بودم که همه ناکاميهاي ملتم تقصير عربهايي است که 1400 سال پيش به سرزمينم حمله کردند و کتابخانه ها را به آتش کشيدند. خيلي گذشت تا ياد گرفتم در مورد فرهنگ و گذشته يک ملت نمي توان به اين آساني و فقط از روي تعصب قضاوت کرد...

ديوانه تر
خليج فارس ايران ، محل دفن ريگان !!!

فراز
پیش خودمون بمونه ولی من معتقدم خليج بهتره مال كسي باشه كه از خليج , باتلاق و مرداب نسازه و عرضه خليج داري داشته باشه.اگه ما عرضه داریم که تغییر این اسم به خلیج العربی به هیچ جایی نمیرسه وگرنه خلیج با هر اسمی که باشه دیر یا زود میشه مثل بقیه تکه های کشورمون که از دست دادیمشون

Blue Copse
Arabian Gulf !

انجمن ایرانیان اشتوتگارت
اين هم يک راه خوب ديگر براي اعتراض به اين کار National Geography

افسون فسرده
در واقع این حرکت غیر از اینکه اعتراض به عرب نامیدن خلیج فارس است، به نوعی هم اعتراض به مقامات جمهوری اسلامی است که در قضایایی مثل دریای خز اهمال کاری می‌کنند و سهم قانونی ایران را با بی‌عرضه‌گی‌شان به کشورهای آسیای میانه واگذار می‌کنند. و همینطور در جنوب و در برابر اعراب، در حالیکه ادعای استقلال‌شان از شرق و غرب گوش فلک را کر کرده است.

ف.م.سخن
متجاوز را بمباران کنيم!

مجيد زُهَری
"شير که پير می‌شود، روباه ..."
حرکت خودجوش وبلاگ‌نويسان در اعتراض به گنجاندن عبارت "خليج عربی" زير نام خليج فارس در اطلس جهانی موسسه‌ی نشنال جئوگرافيک، پيشتاز ديگر حرکت‌های اعتراضی بوده است. صفحه‌ی هر وبلاگی را بگشاييم، در آن جمله‌ای، عبارتی، کلمه‌ای در نکوهش اين خطای حساب‌شده به چشم‌ می‌خورد. اين هم‌آوايی، نشان از واقعيّتی دارد: زمانی که پای "منافع ملّی" به ميان آيد، مردم آگاه تعلّقات سياسی خود را کنار می‌گذارند و يک‌صدا، به دادخواهی حقوق ملّی خويش برمی‌خيزند. رويکرد به ناسيوناليسم پويا حتا از سوی نيروهای راديکال چپ، گواه منطق‌گرايی و رشدِ فکری جامعه‌ی ايران است...

آبی خاکستری سياه
لطفا اين پتيشن رو در مورد اينکه موسسه نشنال جئوگرافيک اسم خليج فارس رو خليج عربی هم نوشته امضا کنين.

سینا تابش
ویکی پدیا خودمون کماکان معتبر هست به صفحه مخصوص خلیج عربی برین، Redirect میشین به صفحه خلیج فارس.
یک آهنگ هم از خلیج فارس دارم- نه اون آهنگ ابی!-که میزارمش اینجا ملت ناسیونالیست حال کنن.یک جور اپرای فارسی هست اجرای خسرو محصوری.

Visions
Here is a brief history of Persian Gulf by Atefeh Mâziyâr.

Link Basket
we have losted almost all of our very strong allies in Europe, North America and Isreal. But don't worry at all! As a result of smart diplomacy we have gained support from superpowers (!) in Africa. Even better, we have found allies like Arabs who either invade us (like Saddam) or betray us when we are invaded (like Kuwait, our hero (!) Yaser Arafat & Syria).

غربت نوشته ها
لينکدوني

دندانپزشک
خوب با تبریک و خسته نباشید به همه بچه ها. الخلیج العربی یا همون خلیج عربی arabian gulf و بمب گوگلی بچه های وبلاگستان آماده استفاده است. بفرمائید استفاه کنید.

الپر
حال مي‌كنيم ايراني هستيم ها. يه مورد كه حكومت باهاش مشكلي نداريم شروع كرديم نامه امضا كردن و داد و هوار كردن كه آي واي خليجمون از دست رفت. (حالا بگذريم از اينهمه چيزهاي ديگه‌مون كه از دست رفته و خيالمون نيست!) ولي ما هر كاري مي‌كنيم باز ايراني بودنمون رو بايد نشون بديم.

غزالی
اميدوارم که خليج فارس تا ابد ، تا هميشه فارس بمونه.

SCORPIO
خلاصه که خليج فارس هميشه خليج فارسه ... حتي اگه اين کارا هم نتيجه نده و مجبور بشيم سرش بجنگيم !!

زهرا
احتمالا تا امروز همه شما از خبر ناگوار تغيير نام برخی از جزاير ايرانی (مثل کيش و لاوان) و نوشتن نام Arabian Gulf در کنار نام Persian Gulf در ويرايش هشتم اطلس جهان National Geographic آگاه شده ايد و با وجود قصدتان برای اقدام عملی، ارسال ايميل به آنها را کاری دشوار يا بی فايده يافته ايد.
يک کار جالب برای مبارزه با اين اقدام، نوشتن Review و کاهش دادن ستاره های اين کتاب در سايت Amazon و سايتهای مشابه است...

خانوم حنا
اول یا مهمتر از همه جریان خلیج فارس هست که این روزها همه جا دارن ازش حرف میزنن و کار زشتی که نشنال جیوگرافی کرده .به نظرم خیلی وقاهت میخواد عوض کردن یه نام که کلی تعصب و تاریخ یه ملت پشتشه.ولی از روزی که این خبر پخش شده نمیدونم چرا نگرانم که از اونجایی که زور این عربها همیشه به ما چربیده آخرش نتونیم به حقمون برسیم...باز آیه یاس خوندم ببخشید امیدوارم که تلاشی که همه دارن میکنن نتیجه بده و خلیج فارس همیشه فارس بمونه بنابراین زنده باد ایران

زيتون
این وسط الخلیج العربی هم برای خودش تبلیغ کرده. روی این لینک کلیک کنید و هر چی فحش بلدید نثارش کنید! مرتیکه خجالت نمی‌کشه!
در وبلاگ آشپزباشی دیدم این لینک در این‌جا اول شده:))

عاليجناب ايکس
این بمباران گوگلی هم فکر جالبیه. یه لینک به Arabian gulf Arabian gulf و خليج العربي بدین تا رتبهء جستجوی این دوعبارت توی گوگل به این دو آدرس حسابی بالا بره و یه کم حال این اعراب *** و عرب پرست‌های *** گرفته بشه!

راهرو
بالاخره لينك دادن به arabian gulf كار خودش رو كرد و بمبارن گوگلي درباره arabian gulf نتيجه داد.

خودمونی
دنبال Arabian Gulf نميگرديد؟؟!!!;)

زن نوشت
arabian gulf

سلمان
اما در کنار تلاش و بمبارانهای مختلف برای تقويت اسم Persian Gulf ، کاری که بايد انجام بشه فهماندن اين مطلب به اين تيپ موسسات است که اين تغيير نام باعث می شه نام تجاری و اعتبار "خودشون" دچار مشکل بشه ... يعنی می خوام بگم شايد يک جورايی بمباران گوگلی نام National Geographic در کوتاه مدت اثرش بيشتر از بمباران arabian gulf باشه ... ( وقتی اونها ببينند نام موسسه شون در گوگل يا جاهای ديگه داره در کنار مثلا False Information قرار می گيره شايد کاری بيشتر از يک تصحيح کوتاه انجام بدن ... )

روزگار من
اقدامات حکومت هم در منع صدور ويزا برای کارکنان اين موسسه کلی تو رسانه‌های عربی و حتی روزنامه‌هاشون سر و صدا کرده!

احسان و هزاره سوم
چند مطلب مرتبط در رابطه با خليج فارس

موج
خلیج فارس همیشه فارس میمونه. اگه همه دنیا هم بخوان اسمشو بذارن Arabian Gulf باز اسمش خلیج فارسه. تنب کوچک و تنب بزرگ و ابوموسی همیشه ایرانی میمونن تا چشم این عربای شیخ نشین اماراتی و بقیه دربیاد.

نظريات عارفانه، يادداشتهای ابلهانه
یه کار کوچولویی بکنین. روی هرکدوم از این لینکا، کلیک کنین. بعدم اگه خودتون وبلاگ یا سایتی دارین، این لینکا رو بذارین و دیگران رو تشویق کنین که روی اینا کلیک کنن و بازم به همین صفحه لینک بدن. قراره که رتبه این صفحه، توی جستجوی گوگل بالا بره. البته وقتی هم که بالا رفت، برین توی گوگل سرچ کنین و دوباره روی همین لینک کلیک کنین. باریکلا.

چرند و پرند
یه حرکت جالب در اعتراض به تغییر نام خلیج فارس در نشریه «نشنال جئوگرافیک» داره صورت می گیره. استفاده از بمب گوگلی!! استفاده از این روش در زمانی که راهی نمونده، حرکت جالبیه و نتیجه هم میده اما باید تحت شرایط خاصی انجام بشه.
اول بگم بمب گوگلی چی هست! بمب گوگلی در واقع منحرف کردن موتورهای جستجو به یک صفحه خاص( صفحه هدف) برای رسیدن به یک منظور خاص هست و این کار از طریق لینک دادن های زیاد به صفحه هدف در سایتهای گوناگون و دارای بیننده زیاد انجام میشه.با این کار موتورهای جستجو( همه موتورها نه فقط گوگل) دچار خطا شده و به جستجو کننده رو به صفحه هدف راهنمایی می کنن.
...

يادداشتهاي فرخ
خليج هميشه فارس تنها يك نام نيست، يك هويت است. يك دنيا مفهوم است. خليج فارس با پيشينه تاريخي و كهن خود نه يك خليج كه يك اقيانوس است

هشت پا
ظاهرا اينروزها همه در تدارک تکه پاره کردن اين گربه نشسته بر ديوار آسيا هستن. آمريکايها در اوايل دهه نود طرحي مطرح کردن با عنوان دمکراسي موزائيکي!! يعني ايران قدرتمند در کنار کشورهاي کوچک و بدون هويت سياسي و تاريخي جدي که اغلب داراي هويت مجعول هستند که حاصل سياستهاي استعمار پير در اوايل قرن بيستم در منطقه ميباشد مثل کويت ،عراق ،بحرين و قطر و ساير شيخ نشين ها و حتي جمهوري هاي تازه استقلال يافته اي مانند ارمنستان ، جمهوري مجعول آذربايجان و ترکمنستان و...

a saucerful of secrets
لابد جریان موسسه National Geographic و نام‌گذاری خلیج همیشه فارس به عنوان خلیج عرب ـ در کنار فارس! ـ و مابقی قضایا را شنیده‌اید...

http://mutantevil.blogspot.com/
arabian gulf is Persian.

ديوارنوشته ها
اين جريان نشنال جئوگرفيک رو من همچين با تعصب دنبال نمی‌کردم که خليج هميشه فارس و نژاد آريايی و فلان. چون عقيده دارم اونقدر مشکل ديگه هست که اگر قراره به اون ها توجه بشه، ديگه خليج فارس و خليج عربی جزو رتبه های آخر می شن(الان ديدم نگار هم مثل من به همچين نتيجه‌ای رسيده، اما هم امضا کرده هم لينک داده!)، اما خب ... به قول معروف بدون هيچ دليل خاصی، just felt like امضا کردن اون اعتراض‌نامه، و بعد لينک دادن.
به هر حال، توجه کنيد که مشکلات داخل مملکت تحت تاثير اقدامات يه عده نابغه مثل آقای احمدی نژاد(با اون طرح انقلابی مونو ريلش) يا بشردوستان ژنده‌پوش نمايندهء مجلس ايجاد شده، اما مسئولان نشنال جئوگرفيک مسلماً انسان های منطقی و باشعوری هستن.نه؟

پناه
arabian gulf

استاد علی اکبر دهخدا

نگره هاي فلسفي قرن بيست و يکم از ديد يک روان پريش
We Go To Arabian Gulf On Holidays

Words Are Timeless
بمباران گوگلی و حمايت از هويت ايرانی..

غضروف

چـرا نـگـاه نـکـردم؟
برای خليج فارسمان، برای اينکه موتورهای جستجوی گوگل هم خليج عربی را پس بزنند:خليج عربی ناموجود

سلام

مینا

تنبل خانوم

پسران فردا
همه فرمودن به arabian gulf لينك بديد. ما هم می‌گيم چشم! به arabian gulf لينك می‌ديم. اگه اشتباه نكنم لينك‌های تكراری و زياد پشت سر هم رو گوگل می‌فهمه و ناديده می‌گيره. همون يكی دو تا كوچولو به arabian gulf لينك بديد٬ خوش است! كليك هم كرديد كه چه به‌تر.

وضعيت ارتباطات کشور
مجله National Geography در نسخه جديد اطلسهايش به خاطر تاثير ( يا احتمالا باج) از عربها ، به جاي اسم خليج فارس نوشته اند خليج عرب و جلوي اسم جزاير ايراني خليج فارس نوشته اند جزاير اشغالي!!!!!!!!!!!

SEPANTA
نشنال جئوگرافی در يک قدام احمقانه نام خليج العربی را کنار نام هميشه جاودانه خليج فارس آورده است برای دفاع از کيان مقدس کشورمان به اين حرکت بی خردانه اعتراضی جاودانه خواهيم کرد.

همه دنياي اميد

راه ميان‌بر
دوستان گرامي‌اي كه هنوز به هر دليلي اقدام به اعتراض براي نامگذاري خليج عربي (به جاي خليج فارس Persian Gulf) در آخرين اطلس «نشنال جئوگرافيك» نكرده‌ايد، لطفا لحظه‌اي كار و پيشه و تجارت و پول درآوردن و هركار خوب و بد ديگري را كه مي‌كنيد بذاريد كنار و دست كم يكي كارهاي زير را انجام دهيد...

دوستانه
سلام به همه دوست دارين بدونين arabian gulf کجاست؟

Tell me about the gone land Swallow

yadegari

يه جور ديگه
ظاهرا استفاده از نام جعلي خليج ع ر ب ي يا به قول انگيليسياي چش چپ
Arabian gulf
باعث شد كه آقايان وزارت ارشاد هم دست به كار شوند و خبر به رويترز هم كشيده شد، گرچه در عرف بين المللي اعتراض به موارد اينچنيتي بر عهده وزارت امور خارجه كشور ها است.
به هر حال امضاي اين تومار اينترنتي در محكوميت اقدام موسسه نشنال جئوگرافيك در درج نام خليج عربي در كنار خليج فارس به دوستان توصيه ميشود.

نورافکن

farshad

امیر
این هم از دهن کجی ما. برای من البته یک ای میل آمده که در آن این متن نوشته شده...

گردباد
The Gulf You Are Looking For Does Not Exist...

خيابان شماره ۱۱
سلام بر همه بلاگر هاي عزيز.من بعد از مدتهاي مديد با يک بلاگ جديد آمدم. خوب براي شروع به نظرم بهتره که يک لينکي به اين خليج هميشه فارس بديم .

رأی مخفی
بمب گوگل منفجر شد. خیلی خبر خوبی بود. واقعاً توانایی وبلاگ ها شگفت آور است. من فکر می کنم که از این توانایی می توان برای انجام کارهای اساسی تر هم استفاده کرد، و دقیقاً به همین دلیل ترس و وحشت مسئولین جمهوری اسلامی از گسترش وبلاگها را کاملاً درک می کنم. واقعاً حق دارند که بترسند.

خجسته
درباره خليج فارس حتما همه شنيده ايد . ( اگه نشنيده ايد مشکل خودتان است سعی کنيد بشنويد . )

پژواک ترديدها
1-برخی از دوستان با نگاهی انتقادی به کليت ماجرا،اقبال عجيب و غريب به اين قضيه را بيشتر نشات گرفته از بی هزينه بودن اين اقدام (از نظرگاه سياسی)و نوعی نژاد پرستی و عرب ستيزی ذاتی ايرانيان می دانند.با اين که نمی توان از برخی رويکردهای ايرانيان که بر اساس تئوری بدست آوردن همه چيز بدون کمترين هزينه بنا شده(و در سالهای اخير خصوصن 2 انتخابات آخر نماد و نمود بيشتری داشته)به آسانی گذشت اما ...
2-اما مساله ی نژادپرستی،با همه ی غرور و نخوتی که در ناخودآگاه ايرانيان جاری و ساری است و ترجيع بند:هنر نزد ايرانيان است و بس...

بهار
حمله به نشنال جئوگرافی

آسمان مال من است

zaneirani
Persian Gulf will remain persian is one of the most Active-Top 10 Petitions!

گل سنگ

سامانيس

غـــــول چـــراغ
بعد از جنجالی که بر سر اسم خليج فارس در اطلس جديد نشنال جئوگرافيک به پا شد و ايميل‌ها و طوماره اين کاری که در وبلاگ لگوماهی پيشنهاد شده نيز جالبه:

قاصـدک
براي همراهي در امر خطير و عمليات متهورانه تركاندن بمب گوگولي اين تركيب ناپسند و نادرست پايين را بكليكيد:...

مسافر
به پيشنهاد لگوماهي عزيز! با دادن لينك به صفحه زير و فقط با استفاده از اين كلمه (خليج عربي به زبان انگليسي) يك بمب گوگلي درست كنيد

اپسيلون
arabian gulf ? You Mean Persian Gulf

هوش مصنوعي و رباتيک
حالا اگه ميخواين بازم خبرای دمغ کننده بشنوين، نريد و اين اعتراض رو امضا نکنين و گرنه خب بريد ديگه ...

Iranetsol
خوب حتما قضیه این یاروها رو که بجای خلیج فارس خلیج عربی نوشتن اینا رو که می دونید . بحث سر اینه که چطوری حال اونایی بجای Persian Gulf می زنن Arabian Gulf رو بگیریم . به همین خاطر دیدم برو بچز یه سری لینک باحال درست کردن که خواهش کردن هر کس که دوست داره اعتراض کنه به این قضیه بیاد و با کلمه Arabian Gulf به این صفحه ها لینک بده

Musing Over the Ontological Status of a Boiled Egg
It wasn't bad enough that they burned our ancient libraries, destroyed our universities, flooded our irrigation systems and imposed their damn religion on us. Now their campaign to change the name of the Persian Gulf to the Arabian Gulf is making headway, as the latest edition of the National Geographic Atlas has labeled the Persian Gulf the "Arabian" Gulf.
...

یادداشت های یک پسر ۱7 ساله
من آدميم که هيوقت کاری به اينچيزا نداشتم اما از بعضی چيزا زورم ميگيره....شما هم اينجا رو بخوندی و انجام بديد:

padideie mehr
من کمی تا قسمتی خيلی ناراحتم...]چه احساسی خواهيد داشت اگه روزی الان يا در آينده با فرزندتوم بنشينيد و ايران را بهش نشون بدين و بگين اين پايين هم خليج فارسه بعد بچه تون و خودتون هرچی بگردين پيداش نکنين چرا؟چون شده...خليج عربی!!!بخوانيد و خودتان تصميم بگيريد...

40tikke

Dreams and Nightmares

مازيار
دست خودم نیست اما نوشتن خلیج عربی حتی اگه به انگلیسی هم باشه، حتی اگه مثل اینجا هدف چیز دیگه هم باشه بازم حالمو بد می کنه. عربی مربی نداریم. خلیج فارس. خلیج چی؟ فارس. دو زاریت افتاد به عربی چی میشه؟

jbjchannel
Lose Yourself , But Do NOT Lose Your Country Or Your Identity
IN MEMORY OF PERSIAN GULF

سوسک نامه
بيايين از طريق گوگل کسانی رو که خليج عربی رو جستجو ميکنن بمباران گوگلی کنيم.

نمايه

من، امير علي

yek panjere
اين نوشته به خاطر اونه که هر کس تو گوگل جستجو کرد “خليج عربی” اولين صفحه‌ای که ببينه اين صفحه باشه که توش نوشته "خليج عربی وجود نداره و خليج فارس رو جستجو کنين"! اگه زياد لينک بديم اون‌وقت درجه‌ی اين لينک بالا می‌ره تو گوگل و ممکنه اون بالاهای جستجو بياد.

afsoon
... و يک نکته کوچک ديگر: آدم اگر بي تفاوت يا محافظه کار باشد و اظهار عقيده نکند، خيلي بهتر از آن است که براي ابراز وجود مخالف خواني کند و افاضه کلام که : يک اسم ارزش اين حرفها را ندارد وانگليسيها و فرانسويها سر ناميدن کانال مانش توافق دارند( که اين هم جاي بحث دارد) و آدمهاي ريز بينند که به اسم مي چسبند...حتي مخالفت هم بايد به موقع باشد، چون اين روزها خيلي کم فرصتهاي اينچنيني پيش مي آيد که ايرانيها با طرز فکرها و منشهاي مختلف سياسي، روي يک مسئله مشترک توافق داشته باشند.

http://shahab32mohsen.persianblog.com/

گسترش هفتگي
عجالتا ما دستور داريم دهن خيلی‌ها رو امروز سرويس کنيم.

hamid reza
يه مطلبی رو توی وبلاگ لگوماهی خوندم...ايده ی جالبيه برای اعتراض...تا حالا نه شنيده بودم نه ديده بودم...تورو خدا همکاری کنين و تا تهشو بخونين و بهش عمل کنين که حال اين عربای بی شرف رو بگيريم...هر کاری کردم اينجا بذارمش نشد...قاطی پاطی شد...خلاصه بخونينش...

حکیم
خليج فارس، بمباران گوگلي

من و نی نی و بابائیش
هرچند که اعتقاد دارم فارسی بودن اين خليج در حال حاضر چيزی جز نابودی و پايمال شدن نداره ولی اينکار رو کردم شايد افتخارش برای آيندگانمون بمونه.

آلاچیق دونفره

جوینده
اما قضيه Persian Gulf هم اين روزا نقل email ها و message ها و وبلاگها شده ... ميبينم که همه ايرانی ها هم ماشالله غيرتين ها...

Location: Texas
We are google-bombing that non-existing body of water, arabian gulf.
Many thanks to Legofish for coming up with something more effective than signing online petitions.

الهام
Persian Gulf will remain PERSIAN

طنين يك ترانه

مریم فرشبافی
پدر و دايی من بنا به دلايل شغليشون زياد به کشورهای ديگه مخصوصا آلمان سفر می کنن ...اکثرا هم به خاطر ساعت های پرواز و برنامه منظم و پروازهای تقريبا همه روزه ؛ هواپيمايی لوفت هانزا رو انتخاب می کنند ...کسايی که با اين شرکت هواپيمايی سفر کرده باشند می دونند که بر اساس هزار مايل هايی که شما با اين شرکت هواپيمايی طی کرده باشين امتيازهايی رو دريافت می کنيد يکی از اين امتيازات سناتور کارته که يک سری امتيازات به اون شخص ميده که من ديگه اينجا توضيح نمی دم ...

دامون مقصودی
به تغيير تدريجی نام «خليج فارس» به «خليج عربی» (يا هر چيز ديگری) اعتراض کنيد.
اميدوارم برايتان مهم باشد. نه اين‌که ما تکه‌ای از زمين را ـ که اتفاقاً زمین نیست و آب است ـ برای خودمان بخواهيم. اين‌که ما ماييم، با نام خودمان، و اگر قرار باشد در اين وضعيت که بی‌آبرو و بی‌هويت شده‌ايم در دنيا، هر کسی تکه‌ای از ما بودنمان را برای خودش بردارد، فردايی ـ که خدا کند خيلی دير نباشد ـ که باز ما ما می‌شويم، چيزی ازمان نخواهد ماند...

pixelak

Hamid Moshksar
دوستان گرامي‌اي كه هنوز به هر دليلي اقدام به اعتراض براي نامگذاري خليج عربي (به جاي خليج فارس Persian Gulf) در آخرين اطلس «نشنال جئوگرافيك» نكرده‌ايد، لطفا لحظه‌اي كار و پيشه و تجارت و پول درآوردن و هركار خوب و بد ديگري را كه مي‌كنيد بذاريد كنار و دست كم يكي كارهاي زير را انجام دهيد ...

من و تنهايی دل
Using any fraudulent names such as the "Arabian Gulf" is in fact inducing political animosity. Persian Golf will remain Persian

http://tanhayegooshegir.persianblog.com/

ميترا
نشريه نشنال جئوگرافيك (National Geographic) كه يكى از معـتـبـرترين اطلس هاى جهان را منتشر مى‌كند در آخرين نسخه منتشر شده از اين اطلس در كنار نام خليج فارس، خليج عربى را نيز گنجانده تا به استدلال مسئولان اين اطلس براى جستجوگران اينترنتى كه «خليج عربى» را كليد واژه قرار مى دهند امكان دسترسى فراهم باشد!

افقي ديگر , ويتامين ك
معمای هفته (حل کنيد و جايزه بگيريد)توقيف نفتكش سازمان تبليغات اسلامي به خاطر فعاليت غيرقانوني در خليج فارس
نفتكش مذكور كه «روگان» نام دارد، بدون مجوز قانوني، اقدام به جمع‌آوري ضايعات نفتي شركت «فلات قاره» در خليج فارس مي‌كرده است. ناخدا و پانزده خدمه اين نفتكش، از اهالي اوكراين و دو ملوان آن نيز از اهالي روسيه هستند كه به همراه نفتكش توقيف شدند.
حالا شما رابطه تبليغات ،آنهم به سبک اسلاميش، (کالا با پوشيه و مقنعه و چادر) را با ضايعات نفتی پيدا کنيد

اسطوره های مصر

خاطرات سیب
ما هم در اعتراض به نام خليج عربی لينک Arabin Gulf رو قرار ميديم!!!!!
البته مطمئن نيستم کارم درست باشه. ولی ملی گراييه و هزار درد سر. فکر کنم ما ایرانی ها هنوز تو فرهنگ سياسی اونقدرا پيشرفت نکرديم که بخوايم از دهکده جهانی و اينجور چيزا حرف بزنيم. ما بهتره اول تمرين کنيم که با هم متحد باشيم

سيبو

یادداشت های یک آدم ول معطل
پی نوشت:شايد مسخره باشه که پی نوشت رو اول متن اضافه کنم اما مهمه..لطفا قبل از اينکه چرت و پرتای منو بخونين به کليک روی اين لينک بکنيد ضرری نداره

پسر شمالی
اگر ايرانی و هموطن من نيستيد که هيچی..... ولی اگر فرزند ايران زمين هستيد..... هموطنان شما به انتظار شما هستند

فرهنگ ايرانيان باستان
خلِيج فارس برای همیشه خليج فارس خواهد بود و به کوری چشم دشمنان و دیوصفتان، ايران همیشه پاينده خواهد ماند.
وظيفه هر ايراني، دفاع از هويت ملی و تاريخی و خاک اجدادی خود می باشد.
بارها اين مسئله از طرف ايران‌دوستان بيان شد، ولی چه بسا ! که صدای ما از اين صفحه وبلاگ فراتر نمی رود !
...

دل تنها
در اعتراض به عمل زشت و توهين آميز موسسه نشنال جغرافيک در تغيير اسامی تعدادی از جزاير و خليج هميشه فارس در آخرين نسخه خود لطفا روی لينک Arabian Gulf در قسمت لينک وبلاگ کليک کنيد...

شطحيات
در راستاي بمباران گوگلي و خليج فارس و ساير قضايا

ohum

حالی ببر داداش...
بالاخره لينك دادن به arabian gulf كار خودش رو كرد و بمبارن گوگلي درباره arabian gulf نتيجه داد. الان اگر عبارت persiangoogle.persianblog.com رو در گوگل جستجو كنيد اولين نتيجه سايت arabian-gulf.info هستش كه در حقيقت صفحه اي است كه بعد از رفتن به arabian gulf به آن مي رويد.

matrix
You think it's funny the mess with my SS mind ?
Wanna see the Arabian Gulf huh ?

الهه

aseman

مهندسي شيمي
نام خليج فارس، هميشه خلیج فارس بوده و خواهد بود. به کار بردن عنوان «خليج عربی» در کنار نام تاريخي خليج فارس، بی احترامی به تاریخ ایرانیان است و درخور حساسیتی جدی از سوی ایرانیان در سراسر دنیا.
اين عملکرد موسسه National Geographic برای هیچ فرد ایرانی پذيرفتنی نیست. لذا بدینوسیله اعتراض خود را به این عمل که یک تحریف تاریخی محسوب میشود، اعلام ميکنيم.

ورود ممنوع
نميدونم چرا ما ايرانی ها هميشه مجبوريم در حال جر و بحث و تلاش برای گرفتن حقمون باشيم .

خپیت و افاضاتش
شاید نوشتن این مطلب یه چندروزی دیر­باشه. ولی ماهی روهروقت از آب بگیری تازه­ست (الان بحث جدیه نمی­تونم بگم بومیده).هر چند وقت یه بار موضوع خلیج فارس و اسم بی مسمی­ای که عربها روش گذاشتن سر زبونها میاد.ولی این دفعه جدیه...

مرثيه ای به قافيه...

يادداشتهای يك كلاغ

مهسا
من هم بازی ! از اين بازی ها دوست دارم: Arabian gulf

http://saheletoofani.persianblog.com/

لولوي پشت شيشه ها
از اين ايده‌اي كه خورشيد خانوم تعريفشو كرده در مورد بمبارد گوگلي خيلي خوشم اومد.
منم جوگير شدم و لينكش رو گذاشتم!!!
اينم يه حركت فرهنگي خداپسندانه!!!

Ve Ri Tas

دو x دو
از همه بلاگر ها ميخواهم برای مبارزه با استفاده نام جعلی خليج عرب به جای خليج فارس اين لينک را در بلاگ های خود استفاده کنند http://legofish.com/arabian_gulf.htm اين کار که به نام بمباران گوگلی است باعث ميشود که اگر کسی خليج عربی را در گوگل سرچ کرد اين صفحه برای او به نمايش در بيايد.

ماهي سياه كوچولو
در راستای بحث روز خلیج فارس (Persian Gulf و Arabian Gulf)
لطفا اینجا رو هم امضا کنید

ايران‌آرا
بمباران گوگلی توسط نو جوانان و جوانان وبلاگنويس يکهفته ای است که شروع شده است،
به اين بمباران بپيونديد، چگونه؟ با رفتن به اين سايت[+] از جزئيات کار آگاه خواهيد شد.

عصر جديد
به مناسبت اقدام سياسی موسسهء نشنال ژئوگرافيک، در تغيير نام خليچ پارس به نام مجعول خليج عربي، اينجانب از طريق لينک arabian gulf در بمباران گوگلی شرکت می کنم.
برای در جريان قرار گرفتن در مورد بمباران گوگلی به اينجا برويد.

parya
مسئله ی مسخره ی خليج عرب رو که ديگه همه ميدونين! برا اعتراض اين لينکو>> arabian gulf حتما بذارين تو بلاگتون

من و مون زير يه آسمون

http://kaateb.blogspot.com/

گاهنامه
قبلاْ در اينجا يادداشتی بود درباره ماجرای اخير هسته‌ای که ترجيح دادم بجای آن به بمباران گوگلی بپيوندم. شرح جزئيات را می‌توانيد اينجا بخوانيد.

امير حسابدار

بارون بهاري
فعلا ميخواستم اين لينك رو بگذارم فقط !‌مثلا ! هر چند فكر ميكنم گذاشتن اين لينك توي سايت و بلاگهاي هيت دار فايده داره نه اينجا اما خوب نميمرم كه !‌ميگذارمش . خلاصه كه Arabian Gulf

پيشي کوچولو

گام نخست

دو کلمه حرف حساب
ظاهرآ مجله‌ی National Geography در اطلسی که برای سال ۲۰۰۵ منتشر کرده تغييرات زير رو ايجاد کرده...

کاپیتان نمو
اقدام بسيار جالب و قابل تقديری از طرف برخی از دوستان انجام شده و نياز است که در اين اقدام دست همکاری به اونها داده بشه. بنابراين بهتره که ما هم به نوعی اعتراض خودمون رو نسبت به اين اقدام نشون بديم. از همه دوستان وبلاگی خواهش دارم که حداقل يک نوشته وبلاگشون رو به اين موضوع اختصاص بدند و اسم «Arabian Gulf» يا «خليج العربی» رو همراه با لينکش در وبلاگشون بگذارند...

من و روحم
يادم مياد حدود ده دوازده سال پيش بود كه امارات براي ورود هر كالايي به بندر آزاد دوبي ، تصويب كرده بودن كه بايد برچسب و ساير متعلقات كالاها بايد با اسم خليج عربي باشه . در مقابلش سازمان عمران كيش هم بلافاصله تصويب كرد كه كليهء كالاهاي ورودي بايد با عنوان كامل خليج فارس وارد بشه ،و نه حتي خليج خالي ، وگرنه از ورودش جلوگيري به عمل مياد . يادمه كه اون موقع از اين تصويب خيلي كيف كردم . الان هم از شنيدن اينكه ميخوان خليج هميشگي فارس ما رو به نام ديگه اي بخونن ، دلم به درد مياد . تا الان هشت هزار و خورده اي امضا اونجا جمع شده...

موج
خلیج فارس همیشه فارس میمونه. اگه همه دنیا هم بخوان اسمشو بذارن Arabian Gulf باز اسمش خلیج فارسه. تنب کوچک و تنب بزرگ و ابوموسی همیشه ایرانی میمونن تا چشم این عربای شیخ نشین اماراتی و بقیه دربیاد.

ترنّم
شنيدم که می خوان اسم خليج فارس قشنگمون رو بذارن خليج عرب ... اما ما نبايد بذاريم ... خليج ما که واسه عربا نيست ... مال خودمونه.... واسه اينکه نذاريم اسمش رو عوض کنن برين اينجا رو امضا کنين همينطور اگه وبلاگ دارين حتما به اين دو تا صفحه با همين اسمها لينک بدين : خليج العربی ، arabian gulf

Monajjem Bashi

مهران

آستانه 2

http://pishoomad.blogspot.com/
نام خليج فارس، هميشه خلیج فارس بوده و خواهد بود. به کار بردن عنوان «خليج عربی» در کنار نام تاريخي خليج فارس، بی احترامی به تاریخ ایرانیان است و درخور حساسیتی جدی از سوی ایرانیان در سراسر دنیا...

پارس ژورناليست

سپهبد
Everything you need to know about Arabian Gulf

نوشی
اما فقط خواستم خواهش کنم اگه سختتون نیست روی لینک arabian gulf یکی دو بار کلیک کنید. یه اعتراض کوچولوئه واسه ایرانی دونستن خلیج فارس. ممنونم.

امیر
این هم از دهن کجی ما.برای من البته یک ای میل آمده که در آن این متن نوشته شده

Anti Memoirs
اين قرار است بشود بمب گوگلي: چون آدم‌هاي زيادي به اين لينک مي‌دهند (يعني شما هم لينک بدهيد)، گوگل اين صفحه را به بالاي ليست خود مي‌برد. پس از آن، هر کس خواست به دنبال اين اصطلاح اشتباه بگردد، سر از آن صفحه در مي‌آورد و متنبه مي‌شود...

Persian Diva

Persian Gulf
The words "Arabian Gulf" elicit a spoof message: "The Gulf you are looking for does not exist. Try Persian Gulf."
The practice, known as "Google bombing", has been used in the past against George W Bush, who comes up under "miserable failure".
...


ـ دو مطلب زير هم با اينکه در ارتباط با بمباران گوگلی نيستند ولی خواندنی اند يکی عکس های قديمی که الفبا از خليج فارس پيدا کرده و ديگری مطلب مريم نبوی نژاد که پشنهاد خوبیست برای خراب کردن ريتينگ اطلس NG در آمازون .

ـ ترتيب خاصی در مرتب کردن فهرست بالا نبود. تنها بر اساس تقدم ديده شدن آنها را سورت کرده ام.

ـ اين ليست به تدريج تکميل خواهد شد. ضمنا دوستانی که در اين رابطه اقدام کردند و اسمشان نيامده و يا اقدام می کنند لطفا من را در جريان بگذارند تا لينکشان را به ليست شرکت کنندگان در اين اقدام تاريخی اضافه کنم.

1 Comments:

  • دستتون درد نکنه.

    By Anonymous Nazanin, at 11:13 AM  

Post a Comment

Links to this post:

Create a Link

بازگشت به صفحه اصلی